Jakie miejsce na tatuaż / tatuaże?

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Jakie miejsce na tatuaż / tatuaże?

Zapewne na równi z myśleniem o konkretnym wzorze będzie także i jego umiejscowienie na naszym ciele. Fakt jest taki, że umiejscowienie jest niezwykle ważne dla postrzegania naszego tatuażu przez otoczenie i przez nas samych. Musimy zwrócić na to baczną uwagę bo poprzez złe sytuowanie naszego nowego „malowidła” możemy stracić uciechę z czegoś pięknego czym niewątpliwie jest tatuaż. Dzisiaj pogadamy o umiejscowieniu – jakie miejsce na tatuaż.

Tattoos-Pictures-of-Miles-Langford-5

Wszyscy nieraz widzieliśmy w naszym życiu osoby wytatuowane. Czy to bardziej czy mniej – ale na pewno na drodze każdego z nas stanął przynajmniej jeden takowy osobnik. Przez stosunkowo niewielką ilość ludzi wytatuowanych w miejscach stale widocznych nie możemy przywyknąć do ich widoku i naturalnego niezwracania na nich uwagi. To pewien fakt, więc warto mieć na uwadze najważniejsze – tatuaż mocno widoczny będzie na siebie zwracał wprost ogromną uwagę otoczenia. Niezależnie od wzoru, użytych kolorów czy rodzaju kreski – widoczny tatuaż będzie przyciągnął spojrzenia zarówno ludzi nastawionych do nich skrajnie negatywnie czy neutralnie jak i skrajnie pozytywnie, a tych siłą rzeczy jest bardzo mało. Bądźmy więc świadomi, że w przerażającej ilości nasz choćby przepiękny, pieczołowicie wykończony przez najcudowniejszego artystę wszechświata dla większości ludzi będzie ot, „tatuażem”, „dziarą”. Dla ludzi lubujących tatuaże będzie już nasz widok powodował inne odczucia – zainteresowania i chęci ich obejrzenia z bliska.

Także sprzyja temu zjawisku fakt, iż tatuaż zwykle odkrywa wszystkie karty przy spojrzeniu z bliska. Po dokładnym obejrzeniu i analizie każdej dokonanej przez tatuatora kreski czy idealnego cieniowania. Efekty te nie będą dla ludzi wokół widoczne. Ale czy nas to obchodzi? NIE, nie obchodzi nas to bo tatuaż jest dla nas a nie dla innych, aczkolwiek warto mieć na uwadze to, że jak nas widzą – tak nas piszą. Jeśli więc chcemy walnąć tatuaż na brwi, ot bo tak, to niby serce tego chce – ale czy powinniśmy?

url

Pierwszy tatuaż, gdzie?

To pytanie zadawane przez ludzi jest najczęściej, zaraz po wyborze wzoru. Co najgorsze – wzór można jakoś ocenić czy tatuator dobrze go wykonał czy sam zamysł był sensowny. Umiejscowienie zaś jest kwestią skrajnie indywidualną i ciężko tu o dosłownie jakiekolwiek dywagacje. Najważniejsze pytanie – czy to będzie jedyny tatuaż w obrębie kilkudziesięciu centymetrów? To mocno zmienia postać rzeczy, bo osoba, która marzy o „rękawie” może sytuować pojedyncze tatuaże na całej swojej ręce względem tego co chce osiągnąć przy efekcie końcowym. Może więc je „rozrzucać” i umiejscawiać tak, by dobry był efekt końcowy, a nie kolejny przystanek (sesja) podczas których może i nawet osoba taka być skrajnie niezadowolona. Zaś gdy nasz tatuaż będzie jedyny – to musimy się długo i bardzo głęboko zastanowić biorąc pod uwagę każde za i przeciw. Poniżej poruszę jedynie kwestię osób, które planują jeden tatuaż i „być może” większą ich ilość, ale nie w bliskiej przyszłości, a raczej jako wysnute niedawno plany.

Przeczytaj koniecznie ->  Czarno biały tatuaż, tatuaż w szarości

 

tumblr.com

tumblr.com

Tatuaż na ramionach:

6f7e93422d3228d733587d660eed5022

1014-girly-tattoos-design-tumblr-and-we-heart-it_large

Dla mężczyzny to miejsce jest miejscem zdecydowanie najmniej intruzywnym, a dla większości ludzi – najbardziej akceptowalnym. To miejsce, które zazwyczaj mężczyźni wybierają na swój pierwszy tatuaż. A jako, iż istnieje szansa ich łatwego zakrycia w razie potrzeby to wybór staje się wręcz zaskakująco łatwy. Dodatkowo ciekawym atrybutem ramion jest mniejszy ból tatuowania, bo ze względu na grubą skórę w tych rejonach i grubą dawkę mięśni naramiennych igła nie wyrządza aż takich „szkód” jak przykładowo na ledwo obleczonych skórą stopach. No ale – ból nie może nas interesować.


Tatuaże na przedramionach:

Miles Langford

Miles Langford

Jimmy Q

Jimmy Q

tumblr.com

tumblr.com

Przedramiona to miejsce już zdecydowanie widoczne dla ludzi wokół częściej niż bicepsy czy barki, ale jednak istnieje opcja ich zakrycia przez długie bluzy, koszule, czy swetry. Przedramiona są przeważnie dość wąskie, więc nie zmieścimy na nich ładnego i pieczołowicie wykonanego tatuażu, który będzie wyglądał nie dość, że pięknie po kilku latach, to i jego wzór nie będzie „plamą” dla ludzi wokoło i dla nas samych. Nie jest problemem wykonanie cienkich kresek i ogromnych ilości detali nawet na małej części przedramion. Problemem będą kwestie, które poruszyłem nieco wyżej, czyli co z nim będzie za kilka lat i czy będzie nam odpowiadał fakt, że z kilku metrów czy dla nas z wysokości oczu tatuaż ten będzie kakofonią. Przedramię jest miejscem niezbyt bolesnym (prócz dolnej części nadgarstków i łokci) i dobrze przyjmuje tusz, dobrze się także goi. Generalnie miejsce jest świetne, ale wymaga sporego zainteresowania w kwestii wzorów i detali.


Tatuaż na klatce piersiowej:

pinterest.com

pinterest.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

Zdecydowanie klatka jest miejscem na tatuaż wprost genialnym. Ze względu na ilość miejsca sam tatuaż może być wspaniale wykonany i przedstawiać o wiele więcej detali i efektów niż przy tatuażu przykładowo na nadgarstku. Linia tatuażu także nie powinna się nadmiernie rozmyć powodując trudności w odczycie tatuażu, co bardzo często spotykamy na paliczkach czy poduszkach dłoni. Problematyczny jest ból, który ludzie w okolicach mostka i na żebrach oceniają jako najgorszy ból w życiu, którego doświadczyli i zapewne nie doświadczą już ponownie. Oczywistą zaletą jest bezproblemowe zakrycie tatuażu. U kobiet zaś bardzo często spotykamy tatuaż pod piersiami, często geometryczny i widoczny wyłącznie w staniku…lub bez.

Przeczytaj koniecznie ->  Tatuaż rękaw, tatuaże rękawy - MOJE!

Tatuaż na plecach:

Stephen James

Stephen James

tumblr.com

tumblr.com

Pinterest.com

Pinterest.com

Plecy to analogicznie do klatki piersiowej świetne miejsce na tatuaż, ale z jedną niewielką, ale jednak wadą – sami nie będziemy w stanie oglądać go co chwilę i napawać się jego widokiem świeżo po wykonaniu 😉 Oczywiście wada ta jest mocno na siłę, ale chciałem nieco rozróżnić klatkę od pleców. Mam także nieodparte wrażenie, że ludzie wykonują tatuaż na plecach dopiero wtedy, gdy wszystkie miejsca wymienione poprzednio zostały już zajęte i zastosowują ich wielkość niezaburzoną sutkami jako tło pod ogromny obraz przedstawiający dużą scenę. Tatuaż na karku z kolei widujemy stosunkowo często i może wyglądać bardzo ciekawie, ale jednak na osobie, której ten tatuaż będzie jedynie jednym z wielu.


Tatuaże na nogach:

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

Nogi to miejsce na tatuaż bardzo ciekawe, bo nogi siłą rzeczy są sporo grubsze niż ręce co daje w efekcie duże pole do popisu i zastosowanie ogromnej ilości detali, jednocześnie dają możliwość na ich wręcz ciągłe zakrywanie przez spodnie. Spodenki spotykane tylko w lecie są jedyną możliwością poza domem czy basenem na obnażenie się z naszych malunków, więc nogi są jednym z lepszych pomysłów na umiejscowienie tatuażu. Mężczyźni korzystają ze swoich łydek, a kobiety – zazwyczaj z przodu ud. Co ciekawe – rzadko spotykam pojedynczy tatuaż na damskiej łydce, to miejsce chyba zostało niepisanie zarezerwowane dla męskiej części społeczeństwa 😉 Tatuaż w tym miejscu nie powinien nadmiernie boleć, ale warto psychicznie przygotować się na ewentualny ból przy piszczelach, drugiej części kolan oraz nieopodal pachwin. Generalnie – im wyżej kolan, tym gorzej, szczególnie z tyłu.


Tatuaże na stopach:

tumblr.com

tumblr.com

Stopy są dla kobiet bardzo ważną i często widoczną w okresach wyższych temperatur częścią ciała, więc było oczywiste, że i to miejsce stanie się dla nich czymś wartym „zamalowania”. Niestety, to miejsce jest miejscem bardzo ciężkim dla tatuażu ze względu na kilka dość znaczących kwestii. Po pierwsze – skóra w tym miejscu jest dość cienka i średnio ukrwiona. Ludzie reagują na te tatuaże w różnoraki sposób, jednej osobie dając piękne i czarne linie przez długie lata, a drugiej – tatuaż rozmyje się po kilku miesiącach. Druga kwestia – skrajne trudności w początkowej fazie gojenia. Tę sprawę opiszę w jednym z następnych wpisów. Trzecia – ogromna bolesność, bo stopa obleczona ledwie kilkumilimetrową warstwą skóry i z kością bezpośrednio pod spodem będzie bardzo obolała, zarówno w trakcie tatuowania jak i po.

Przeczytaj koniecznie ->  Gojenie tatuażu, opieka nad tatuażem

Tatuaże na dłoniach:

Jun Cha

Jun Cha

Jun Cha

Jun Cha

Instagram.com

Instagram.com

tumblr.com

tumblr.com

Oj, tatuaż wykonany na dłoni jak dla mnie jest czymś wspaniałym, niestety, niepozbawionym wad. Jedną i największą wadą nie do zaakceptowania przez większość ludzi jest…fakt iż tatuaż w tym miejscu jest okropnie intruzywny. Stale widoczny, nie do zakrycia w sposób inny niż rękawiczki. Przywodzi na myśl margines społeczeństwa i jego widok czy to w kościele czy też w urzędach będzie dla wielu ludzi wprost odpychający i skreślający nas jako petentów czy partnerów biznesowych. Tatuaże na dłoni przeszkodzą także w niejednej pracy wręcz zacierając ścieżkę kariery i likwidując możliwości na jej przywrócenie. Ciężko będzie nam z wytatuowanymi dłońmi przebić się do światka adwokackiego, lekarskiego czy ogólnie rzecz biorąc – świata z rygorystycznym dress-code. Nie będzie za to żadną przeszkodzą w pracach mocno kreatywnych czy przy posiadaniu własnej działalności gospodarczej. To miejsce, które musimy naprawdę głęboko przemyśleć i wyjść na przód nawet i paręnaście lat. Za to wytatuowanie dłonie są zwieńczeniem pięknych rękawów. Dłonie prezentują tatuaż nam przed oczami ciągle, poprawiając humor, samopoczucie czy pewność siebie. Tatuaż w tym miejscu będzie zapewne oglądany przez nas najczęściej i będziemy najczęściej czuć się świetnie oceniając go jako dobrą, schludną robotę. Pamiętajmy jedynie, że tatuaż na dłoni MUSI mieć wzór przemyślany dziesięć razy bardziej niż wszystkie inne wzory. Razem wzięte.


Tatuaże na twarzy, głowie, szyi:

Ricki Hall

Ricki Hall

Daniel Bamdad

Daniel Bamdad

Jimmy Q

Jimmy Q

Te tatuaże to już zarezerwowane dla mocno wytatuowanych osobników, którzy siłą rzeczy nie mogą znaleźć miejsca na kolejne tatuaże i „zapychają” głowę, twarz oraz szyję. Nie ma w tym nic złego, ale jednak szyja jako miejsce powodujące dość…dziwne odczucia przy posiadaniu tatuażu jest miejscem trudnym niczym dłonie. Ciągle widoczne, ciągle zwracające na siebie ogromną uwagę. Jednak jest to „nic” w porównaniu do tatuażu na głowie czy twarzy. Te miejsca to skrajny „hardcore”, którego nie umiem sensownie poruszyć, bo ten tatuaż przejmie pełne sto procent „nas” i będzie ciągle widoczny, niezależnie od ubioru, z wszelkimi tego faktu minusami.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Jakie miejsce na tatuaż / tatuaże?
5 z 17 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

  1. Gość Reply

    Może pora na kilka zestawów/propozycji na Sylwestra…. a nie 2 dni przed końcem roku, kiedy w klepach już nie będzie co kupic….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *