Co zmieniają tatuaże męskie w kontekście ubioru?

Casualism – Moda męska casual – Tatuaże męskie

Temat trudny i grząski jak ruchome piaski – wywołują skrajne emocje i wiele, szczególnie dość nieciekawych skojarzeń. Dzieli świat na część za, część przeciw i część neutralną. Po jakiej się opowiedzieć?

slodive.com

slodive.com

menmaterial.tumblr.com

menmaterial.tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

Tatuaże i ich etymologia to sprawa, która nas niezbyt interesuje. Kwestie poruszane przez ludzkość tysiące lat wstecz to kwestie, które poruszała ludzkość tysiące lat wstecz, dlatego nie ma sensu nad tym rozprawiać.

pinterest.com

pinterest.com

pinterest.com

pinterest.com

Pogadajmy więc o walorach estetycznych. Tatuaż w naszym życiu wiele znaczy – jest to permanentna ozdoba, której usytuowanie i wybór samego przesłania, czy wzoru jest niezwykle ważne. Nasze zastanawianie się nad jego zrobieniem absolutnie nie powinno być ani krótkie ani omijające jakiekolwiek kwestie. Chętnie podpowiem Wam co, powiem jak – bo sam nad tatuażem myślę szczególnie mocno od ostatniego już roku. Poczytałem opinie, pooglądałem inspiracje, teraz chętnie z Wami podzielę się moją dotychczasową wiedzą.

dentelleetfleurs.com

dentelleetfleurs.com

tumblr.com

tumblr.com

maxmayo.com

maxmayo.com

Tipy:

Myślenie nad tatuażem powinniśmy zaczynać od takich spraw. Ułożyłem te punkty idąc od najważniejszego:

– Po co nam on? Czy tatuaż to nie jest jedynie kwestia chwili? Czy jego zrobienie nie jest przez nas wytłumaczeniem chęci wyglądania lepiej, zwracania na nas większej uwagi przez otoczenie? To bardzo ważne – decyzja o ostatecznym wykonaniu tatuażu nie powinna pojawić się w naszej głowie wcześniej niż pół roku po rozpoczęciu szukania wzorów, kolorów czy usytuowania. Nie zbawi nas pół roku przy całym życiu zarówno przed, jak i po – prawda?

– Miejsce. To sprawa moim zdaniem ważniejsza niż wzór. Przemyślmy co robimy i co w życiu robić chcemy. Jeśli myślimy nad karierą profesjonalną w jakiejś branży – to miejsce tatuażu jest ważniejsze niż jego wybór. Owszem – tatuaże można spokojnie przykryć garniturem, ale i tak narażamy się na możliwości ich przyuważenia przez pracodawcę bądź klienta przy jakimś sporze.

– Wzór. Niezwykle ważne i cholernie zajmujące. Dobry wzór, jego wymyślenie i idące za tym przesłanie to proces cholernie żmudny i bardzo ciężki do wykończenia. Codziennie do głowy wpadną nam nowe pomysły, codziennie nowy wzór odczujemy jako lepszy – a ten wczorajszy jako gorszy. Niech naszej głowy nie zajmuje aktualna moda, nie interesujmy się głosami innych ludzi – niech nasz umysł sam nam powie co to ma być. Jeśli lubisz złożony wzór – super. Jeśli lubisz motywy japońskie – w porządku. Jeśli chcesz na łopatce mieć twarz swojego idola – też w porządku. Bo każdy wybór, który będzie podyktowany naszą (półroczną!) chęcią będzie zapewne już dobry. Najważniejsze byś to Ty czuł/czuła się w tatuażu jak ryba w wodzie.

– Kolorystyka. Właściwie umiejscowienie tej sprawy zajęło mi trochę czasu – ostatecznie poszło tutaj, choć miejsce równe z powyższym również jest właściwe. Kolory, których użyjemy na naszych wzorach zmienią dosłownie wszystko, cały odbiór i postrzeganie. Nie muszę tutaj wiele pisać, bo wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Wykorzystanie czerwonej barwy jest mocne, rzucające się w oczy i wymagające w pewności siebie. Kolor ciemny czyli czarny (który zmieni się w ciemną zieleń) jest neutralny. Wybór zależy od gustu każdego z nas.

– Artysta. Tej kwestii dobrze usytuować nie mogłem, bo zależnie od wzoru może wystarczyć zarówno artysta średni, jak i dosłownie artysta znany z genialnych wykonań. Poszukiwania wykonawcy naszego tatuażu powinniśmy rozpocząć od wykluczeń. Co ja bym wykluczył? Oczywistości – wykonawców podwórkowych. Józek Ci zmaluje coś na barach, w szopie ma maszynkę – tego usłyszeć nie możecie. Poszukiwania zaczynamy nie od naszego miasta – a od miejsca, do którego możemy dojechać. To ozdoba na całe życie i powtarzał to będę do znudzenia – dlatego niech kilka(dziesiąt,set) kilometrów Was nie zbawi od ruszenia tyłka w miejsce, z którego wyjdziecie wniebowzięci i tacy będziecie czuć się całe życie. Każdy tatuażysta ma swój styl, dlatego wybór samego studia nie jest miarodajny. Musimy wybrać osobę, której „kreska” nam odpowiada, której dotychczasowe realizacje przypadły nam do gustu w kontekście wykonania. Co z tego, że dany tatuażysta rewelacyjnie wykonuje portrety, skoro złożony wzór abstrakcyjny jest zupełnie nie w jego stylu? To bardzo ważne. Niech Boże broń – nie obchodzi Was cena. To jest do cholery jedna z ostatnich rzeczy na jaką zwracać uwagę powinniśmy. Gdybym mógł zapłacić 5 tys za mały tatuaż i być zadowolonym na całe życie to uwierzcie mi, że zrobiłbym to bez mrugnięcia okiem.

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

Co jeszcze?

Pamiętajcie, że tatuaże mają konotacje ze światkiem przestępczym i posądzenie naszej osoby o uczestniczenie w takowym może się pojawiać, szczególnie jeśli reszta naszego wyglądu może na to wskazywać. Słyszałem także dwie, bardzo ciekawe opinie ludzi z USA na temat tatuażu – nie jest to cytat, ale przesłanie niesie właściwe. „Tatuaż ma być takiej wielkości, byś go umiał ukryć w sądzie”. Drugi – „unemployment ink” czyli w wolnym tłumaczeniu – atrament bezrobocia. Coś w tym jest…

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr. com

tumblr. com

tumblr.com

tumblr.com

A jak tatuaż się w ogóle prezentuje?

Cóż, nie jestem w tej materii neutralny, bo do cna bo uwielbiam ich wygląd, ale mogę Wam spokojnie powiedzieć, że tatuaże i ich odczuwanie przez społeczeństwo bardzo mocno zależy od naszej prezencji ogólnej. Stańmy przed lustrem i najbardziej neutralnie jak możemy spójrzmy na siebie, po czym zastanówmy się – czy tatuaż mi pasuje? Weźmy pod uwagę wszelkie czynniki. Wiadomo – jak ktoś chce wykonać tatuaż to ostatnią kwestią o jaką będzie się martwić jest jego korelacja z ciałem. Mówię to głównie po to by każdy z Was przed podjęciem decyzji w głowie miał wszelkie za i wszelkie przeciw zapamiętane do perfekcji.

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

Piszę ten post bo sam osobiście tatuaże ubóstwiam i myślę nad wykonaniem jednego (początkowego) tatuażu namiętnie od roku. Nie przechodzi mi to niedopowiedzenie – mi ta ochota wzmaga się z dnia na dzień. Wiem gdzie, wiem jakie kolory i jaki mniej więcej wzór – to już mam pewne. Teraz czekam na zimę i podczas niej podejmę decyzję ostateczną. A co chcę mieć za tatuaż? Zacząć od jednego z barków. Taki, którego będę mógł stale powiększać i dokładać części mojego życia. Mam zamiar w jego obrębie umieścić wszystko to co mnie spotkało i wywarło na mnie jakiekolwiek piętno – pozytywne bądź nie. Nie żałuję czasu spędzonego nad rozmyślaniem. Wy też tego nie pożałujecie.

A tutaj moje wizualizacje. Oczywiście w ramach ciekawostki po rocznych rozmyślaniach. Żebyście nie myśleli przypadkiem, że moja potrzeba tatuażu to potrzeba „fashion”.

1 2 3 4

Casualism – Moda Męska Casual

The-Bigwig

Co zmieniają tatuaże męskie w kontekście ubioru?
4.73 z 26 ocen

    ADD YOUR COMMENT