Levi’s 501 – Prawdziwe dad jeans

Casualism – Blog Moda Męska – Levi’s 501

Dopadła mnie chęć posiadania rzeczy, której substytuty kupowałem na potęgę nie bacząc na możliwość taniego zakupu realnych dad jeansów. Teraz to się zmieniło, kupiłem swoje jedne, jedyne Levi’sy 501 w kolorze Light Broken-in. Cały zestaw to oldschool pełną gębą.

1

2

Ale zacznijmy od góry, do czego przyzwyczaiłem Was już przez te długie miesiące. Otóż mam na sobie koszulkę w poziome paski, która bardzo dobrze współgra mi z vintage’owym charakterem reszty stroju. Lubię tworzyć pewne wyjścia poza schemat nowoczesności, a ta koszulka wyglądała już w sklepie na dobrze dobraną do mojego stylu. Fajne kolory, ładny materiał, kieszonka, ciekawie rozwiązane szwy i ściągacze wokół szyi czy rękawków. Wszystko wygląda tak, jak wyglądać powinno.

3

4

5

Na nogach – Levi’s 501 w najbardziej oldschool’owej kolorystyce light broken-in. Machnąłem ręką i zdecydowałem, że kupowanie substytutów nie udaje się zawsze – w dodatku substytut na zawsze takim pozostanie niezależnie od jakości czy marki. Kupując podobne wyroby z H&M’u czy sklepów tego pokroju zyskiwałem dość podobny wygląd, ale bez „tego czegoś” – co dał mi tylko Levi’s. Ze swoimi typowymi kieszeniami, ze swoją wszywką i niemożliwie ciężkim materiale jeansowym. Oczywiście po zakupie nie zacząłem w nich „śmigać” od razu – zwęziłem je w nogawce od kroku w dół. Z tym, że jako iż biodra w tych spodniach i tak jak na swój rozmiar są nieco szerokie – to nieco szersze musiały siłą rzeczy stać się nogawki, by nie uzyskać efektu nieciekawej marchewki. Powstało koniec końców więcej miejsca w nogawkach w stosunku do moich innych spodni choć bez „cudów” – u dołu są szersze o raptem 1,5 cm i nie więcej. Takie spodnie mi się przydadzą do zestawów wyluzowanych, gdzie nie trzeba mi mocnego dopasowania. W dodatku po raz pierwszy zwęziłem je szwem zewnętrznym, jako jedynym dającym ku temu możliwości. Nawet po pracy nie wykańczałem go overlockiem, a przeleciałem dwukrotnie zygzakiem i odciąłem resztki. Tak ma być.

6

7

A na stopach wysokie Converse. Po pierwszym praniu w pralce, bo brud, który na sobie nagromadziły przestał być miły dla oka 😉 Trzeba znać umiar. Ja poznałem i zdecydowałem o lepszym rozwiązaniu.

8

Warto zajrzeć do:

Stylizacja z marynarką i jasnymi jeansami

Stylizacja z kurtką skórzaną i jasnymi jeansami

Stylizacja z koszulką białą i jasnymi jeansami

9

The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Levi’s 501 – Prawdziwe dad jeans
3.75 z 4 ocen

    ADD YOUR COMMENT