Męska kurtka skórzana

Casualism Blog Moda Męska – Męska kurtka skórzana ramoneska

Oj, zakochałem się w tej kurtce i chodzę w niej tak często, jak w swojej własnej… Męska kurtka skórzana od zawsze miała pewne miejsce w mojej garderobie i odczuwam ją jako jedną z piękniejszych rzeczy możliwych do noszenia. Męski atrybut badass. Cały zestaw w czerni (TU poradnik), łącznie z butami.

1 2 3

To już jej drugie wyjście na Casualism, ale na pewno nie ostatnie. Tak jak na wstępie wspominałem jej uniwersalność i niemożliwy do podrobienia styl są dla mnie przyciągające jak magnes i generalnie przy doborze kurtki na wyjście sięgam najczęściej właśnie po nią. Minimalistyczna, klasyczna – nic w tej materii się nie zmieniło. Na ulicy pełnej udziwnionych wersji z poliuretanu wyróżnia się nad wyraz mocno. Sama kurtka od czasu ostatniego wpisu nie zmieniła się wcale.

4 5

Pod spodem czarna bluza jako uzupełnienie czarnej całości. Jej użycie w tym zestawie było dla mnie koniecznością. Pod bluzą był…biały, mocno wycięty t-shirt, którego jeszcze przez dobre parę miesięcy nie będzie dane Wam ujrzeć.

6 7 8

Na nogach czarne jeansy w wąskim fasonie uzupełnione czarnym, ale niewidocznym paskiem skórzanym. A skoro mowa o akcesoriach – dzisiaj przywdziałem czapkę, która od trzech lat (!) leżała mi w garderobie i nie byłem w stanie przemóc się by ją założyć. Jest krótka, nie sięga za uszy, nie służy więc przesłankom praktycznym w sensie stricte – bo może ogrzać wyłącznie skalp. Przy dzisiejszej pogodzie było to bardzo miłe dla komfortu termicznego rozwiązanie. Zdejmowanie czapek zimowych zawsze budzi we mnie i w moich włosach okropny niepokój…

9 10

Na stopach z kolei buty derby (TU PORADNIK) firmy Kiomi, które kupiłem parę dni temu przy fascynacji butami tego typu. Zdecydowanie są cholernie wygodne, świetnie wyglądają i dobrze się noszą. Jednak nie ma róży bez kolców. Moje stopy mają taką budowę, że niektóre buty boleśnie mi je obcierają w okolicy wewnętrznej części pięt. Tu, z początku było to samo, na szczęście minęło. Jakość skóry jest ok, jak za tę cenę odczuwam ją jako po prostu – ok.

11 12

KurtkaPodobna1 Podobna2

Przeczytaj koniecznie ->  Miał być casual? Bluza z kapturem

Bluza – H&M

Jeansy – Lee Powell TUTAJ

ButyTUTAJ

13

The-Bigwig

Casualism Blog o Męskiej Modzie

Męska kurtka skórzana
5 z 18 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

16 Comments

 1. MaJkA Reply

  Fajna broda Bigwigu! Teraz na ulicach coraz więcej bród typu botton heavy. Super 🙂 czapka pasuje 🙂 sam zestaw w Twoim stylu 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Dzięki, miło mi słyszeć komentarze na temat brody 🙂 Po całym dniu z tą czapką na głowie jest mi już zdecydowanie lżej.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Dzięki. Na poprzednich zdjęciach prezentujących ją była dość słabo widoczna przez filtr b&w. Tutaj wygląda praktycznie tak, jak wygląda sobie na żywo.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Ciężko mi o uśmiech 😉 na razie pokazałem twarz, reszta wyjdzie wraz z upływającym czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *